Wykonywanie izolacji – wełna czy pianka?

pianka czy wełnaWełna mineralna przez bardzo długi czas była podstawowym materiałem wykorzystywanym do wykonywania izolacji cieplnej w domach. Materiał ten posiada zadowalające parametry i jest dostępny w dość niskich cenach, choć jednocześnie można doszukać się w nim wielu poważnych wad. Niestety, większość z nich wychodzi na jaw dopiero po zakończeniu całej budowy. Dużo lepszą alternatywą jest pianka poliuretanowa, która posiada przede wszystkim znacznie wyższe parametry, które ponadto nie ulegają żadnemu pogorszeniu nawet po wielu latach stosowania.

Zastosowanie materiału o wysokich parametrach termoizolacyjnych jest niezbędne do tego, aby wytworzyć w danym budynku zadowalający klimat. Pianka posiada bardzo zwartą strukturę, dzięki czemu jest odporna na uszkodzenia oraz upływający czas. Po wykonaniu natrysku dokładnie wnika ona we wszystkie szczeliny struktury, zatem gwarantuje najwyższą skuteczność w dosłownie każdym budynku. Pianka – w przeciwieństwie do wełny mineralnej – wykazuje również niski poziom infiltracji. Jest to parametr mający ogromne znaczenie dla ogólnej skuteczności danej izolacji, a jego wysoki współczynnik może prowadzić do znacznej utraty ciepła w budynku.

Najnowsze wpisy

Popularne wpisy

O nas

Jako wykwalifikowani specjaliści w aplikacji piany izolującej polecamy się wszystkim tym, którzy pragną ocieplić swoje cztery kąty. Nasze usługi objęte są gwarancją poprawnego wykonania nawet najtrudniejszego projektu. Stawiamy na ekologię i trwałość stosowanych przez nas rozwiązań. Nieskromnie uważamy, że należymy do najlepszych w swojej branży. Przekonaj się o tym sam!

Powiązane wpisy