Zadbaj o izolację w swoim domu

izolacja poddaszaCeny energii w Polsce stale rosną. Jeśli chcemy zminimalizować takie koszty, powinniśmy nade wszystko zadbać w naszym domu o odpowiednią izolację cieplną. Dach czy strop w każdym budynku są narażone na znaczne straty ciepła, co znacznie zwiększa wysokość naszych rachunków za ogrzewanie. Istnieje kilka podstawowych kwestii na jakie zazwyczaj zwraca się uwagę przy wybieraniu odpowiednich dla siebie materiałów do wykonania takiej izolacji. Jest to przede wszystkim cena, współczynnik lambda oraz opór cieplny. Co prawda mogą nam one dostarczyć wielu istotnych danych, ale nie możemy opierać się wyłącznie na nich – same w sobie są niewystarczające do tego, abyśmy mogli stwierdzić czy wybrane materiały będą dla nas faktycznie odpowiednie.

Do innych rzeczy na jakie musimy tutaj uważać należą wytrzymałość, trwałość oraz odporność na wszystkie warunki zewnętrzne. Jeśli materiały będą odznaczały się faktycznie dobrymi parametrami ale jednocześnie nie będą wystarczająco odporne, to w tak trudnym klimacie jak nasz zwyczajnie nie posłużą nam zbyt długo. Wełna mineralna była jednym z najbardziej standardowych i najczęściej stosowanych materiałów do izolacji dachów przez bardzo długi czas.

Ceny tego materiału są stosunkowo niskie, a przy okazji jest on prosty w montażu. Niestety, jej właściwości ulegają znacznemu pogorszeniu w zależności od niesprzyjających warunków atmosferycznych. Sama zmiana jej położenia może spowodować pogorszenie parametrów izolujących nawet o 90%. Od pewnego czasu coraz większą popularność zdobywa ciekawa alternatywa dla tego materiału – pianka poliuretanowa. Wykazuje ona wszystkie właściwości które są potrzebne w rzeczywiście idealnym materiale izolującym. Przy zastosowaniu odpowiednich metod jej nakładania właściwie we wszystkich parametrach znacząco przewyższa ona inne materiały dostępne obecnie w tej branży.

Do najważniejszych zalet takiej pianki należy przede wszystkim niska chłonność wody oraz wysoka przepuszczalność pary wodnej. Sprawia to, że pianka doskonale odprowadza wilgoć na zewnątrz, a budynek w którym zostanie ona zastosowana oddycha. Ciepło zostaje natomiast skutecznie zatrzymywane w środku. Co więcej, parametry izolujące pianki nie ulegają zmianie w zależności od panujących akurat warunków atmosferycznych.

Najnowsze wpisy

Popularne wpisy

O nas

Jako wykwalifikowani specjaliści w aplikacji piany izolującej polecamy się wszystkim tym, którzy pragną ocieplić swoje cztery kąty. Nasze usługi objęte są gwarancją poprawnego wykonania nawet najtrudniejszego projektu. Stawiamy na ekologię i trwałość stosowanych przez nas rozwiązań. Nieskromnie uważamy, że należymy do najlepszych w swojej branży. Przekonaj się o tym sam!

Powiązane wpisy