Pianka poliuretanowa do wykonywania izolacji

Ocieplenie poddaszaPrzez wiele lat izolacje w domach były wykonywane głównie przy użyciu tych najbardziej standardowych materiałów. Niestety posiadają one sporo wad, a ich duża popularność była podyktowana właściwie jedynie niskimi cenami. Najpopularniejszy materiał – wełna mineralna – nie jest jednak w stanie skutecznie wypełnić wszystkich pustek i szczelin w ścianach, co negatywnie wpływa na skuteczność całej izolacji. Podobnie wygląda to w przypadku izolowania płytami styropianowymi.

Na dachu o powierzchni 170 m2 trzeba zastosować aż 2500 połączeń, które tworzą szczeliny o łącznej powierzchni około 5 m2. Ponadto warto wspomnieć o trudnościach jakie płyną tutaj przy okazji izolowania powierzchni o nieco mniej standardowych kształtach. Przy nietypowych konstrukcjach dokładne wypełnienie wszystkich szczelin za pomocą wełny czy styropianu jest praktycznie niemożliwe. Właśnie z tego powodu wykonanie izolacji metodą natryskową przy użyciu pianki poliuretanowej jest tak dobrą alternatywą dla tych tradycyjnych metod. Sposób ten jest bardzo szybki i prosty, nie pozostawia też po sobie jakichkolwiek odpadów czy zabrudzeń.

Pianka skutecznie dociera do wszystkich, nawet trudno dostępnych szczelin i tworzy jednolitą warstwę. Niweluje w taki sposób powstawanie mostków termicznych. Może ona być również nałożona bardzo szybko po zakończeniu prac budowlanych, w przeciwieństwie do wełny mineralnej – w jej przypadku trzeba niekiedy czekać nawet do roku. Czasami nawet nie zdajemy sobie sprawy z tego, jak ważną rolę w naszym życiu codziennym odgrywają poliuretany – wykonuje się z nich mnóstwo przedmiotów z których korzystamy właściwie nieustannie. Pianką PUR wypełnia się między innymi drzwi w mieszkaniach i chłodniach, bramy; wykonuje się z niej mnóstwo elementów termoizolacyjnych, zabawki, brodziki, wanny czy nawet dekoracje które spotykane są w zwykłych domach mieszkalnych.

W przypadku wykonywania izolacji z pianki poliuretanowej stosuje się specjalną metodę wysokociśnieniową. Jest ona powszechnie stosowana w budownictwie zarówno mieszkalnym, jak i przemysłowym czy chłodniczym. Reakcja spieniania powstaje tutaj na skutek zmieszania się dwóch komponentów w głowicy maszyny. Pianka jest następnie dostarczana na miejsce aplikacji za pomocą specjalnych wężów wysokociśnieniowych.

Najnowsze wpisy

Popularne wpisy

O nas

Jako wykwalifikowani specjaliści w aplikacji piany izolującej polecamy się wszystkim tym, którzy pragną ocieplić swoje cztery kąty. Nasze usługi objęte są gwarancją poprawnego wykonania nawet najtrudniejszego projektu. Stawiamy na ekologię i trwałość stosowanych przez nas rozwiązań. Nieskromnie uważamy, że należymy do najlepszych w swojej branży. Przekonaj się o tym sam!

Powiązane wpisy