PUR, czyli sposób na tańsze ogrzewanie domu

pianka PUR

Kluczowym czynnikiem wygodnego zamieszkiwania domu jest możliwość uzyskania tak zwanego komfortu termicznego, czyli odpowiednich temperatur w zimie i w lecie, bez wyraźnych strat ciepła, a tym samym strat finansowych.

Ocieplenie domu jest tutaj kluczowym czynnikiem, dzięki któremu można ograniczyć straty ciepła i tym samym sprawić, że nie trzeba produkować ogromnych ilości ciepła w czasie mrozów, a kiedy robi się cieplej, można czasami zupełnie zrezygnować z dodatkowego ogrzewania budynku. Jest to sytuacja bardzo pozytywna, ponieważ dostarczanie ciepła to spalanie paliw kopalnych, a te są drogie i w dodatku ich spalanie powoduje emisje gazów cieplarnianych. Dobra termoizolacja to szereg korzyści zaczynając od niższych kosztów ocieplenia, a na ochronie przed promieniami UV czy ekstremalnymi warunkami kończąc.

Wykonanie termoizolacji powinno zostać zaplanowane i wykonane przez fachowca, ponieważ do rozwiązania jest tu wiele kwestii, w tym przede wszystkim wybranie odpowiednich rozwiązań pod względem materiałowym. Tylko dobrze zaplanowany system termoizolacji będzie nam służył przez długie lata bez strat w jakości izolacji.

Polecanym obecnie sposobem wykonania termoizolacji są natryski PUR, czyli specjalne pianki poliuretanowe ekspandujące w kontakcie z podłożem. Posiadają one doskonałe właściwości adhezyjne, dzięki czemu skutecznie przylegają do w zasadzie wszystkich powierzchni pojawiających się w domach, dzięki czemu można nimi izolować dowolne powierzchnie. Doskonałe właściwości pianek poliuretanowych pod względem niskiego przewodnictwa cieplnego pozwalają drastycznie zmniejszyć ilość energii traconej przez ściany. Jest to ogromnie ważne, ponieważ tak naprawdę żadnym problemem nie jest dostarczenie dowolnej ilości ciepła do ogrzania budynku. Problemem są straty ciepła i konieczność podawania jego ogromnych ilości, by zrekompensować straty. Dzięki izolacjom PUR straty są bardzo małe, więc oszczędza się ogromne ilości paliwa.

Uzyskana dzięki piankom ekspandującym izolacja jest bardzo skuteczna i może być stosunkowo cienka. Izolacja PUR o grubości 1 centymetra odpowiada izolacji ze styropianu o grubości 2 centymetrów. Co więcej, pianki poliuretanowe nigdy nie tworzą tak zwanych mostków ciepła, którymi dom szybko się wychładza i które stanowią zaproszenie dla wilgoci. Same w sobie pianki PUR nie przepuszczają wilgoci, więc mogą być traktowane jako dodatkowe zabezpieczenie przed wilgocią. Nie skrapla się na nich także woda, co czyni je skutecznymi w walce z ryzykiem zagrzybienia ścian.

Najnowsze wpisy

Popularne wpisy

O nas

Jako wykwalifikowani specjaliści w aplikacji piany izolującej polecamy się wszystkim tym, którzy pragną ocieplić swoje cztery kąty. Nasze usługi objęte są gwarancją poprawnego wykonania nawet najtrudniejszego projektu. Stawiamy na ekologię i trwałość stosowanych przez nas rozwiązań. Nieskromnie uważamy, że należymy do najlepszych w swojej branży. Przekonaj się o tym sam!

Powiązane wpisy