Czym najlepiej docieplać pomieszczenia?

czym ocieplić poddaszeDostępne na polskim rynku materiały przeznaczone do wykonywania termoizolacji są bardzo zróżnicowane. Oczywiście, każde takie rozwiązanie posiada zarówno wady jak i zalety, przez co należy podejść do kwestii ich wyboru z jak najwyższą uwagą aby móc znaleźć wśród nich coś odpowiedniego. Do najbardziej standardowych rozwiązań należy wełna mineralna, która powszechnie stosowana jest już od bardzo dawna. Odznacza się ona niskim współczynnikiem przewodzenia ciepła oraz doskonałą izolacją. Posiada jednak kilka istotnych wad; chyba każdy zdaje sobie sprawę z tego, że kontakt pomiędzy nią a ludzką skórą nie jest niczym przyjemnym. Pomimo jej skuteczności możemy zatem znaleźć inne, bardziej praktyczne rzeczy.

Wykonanie ocieplenia z płyt styropianowych również jest doskonałym rozwiązaniem, ale należy przy tym wybrać odpowiednie materiały. Potrzebne są płyty o profilowanych krawędziach, które znacznie ułatwiają montaż i zapewniają o wiele lepszą izolację. Wysoką skuteczność można osiągnąć również układając dwie płyty "mijankowo" – jest to technika pozwalająca na osiągnięcie znacznej szczelności.

Rozwiązaniem które weszło do powszechnie użytku stosunkowo niedawno jest pianka poliuretanowa. Jest ona bardzo skuteczna i zapewnia doskonałą izolację nawet w trudnych warunkach i przy niskich temperaturach. Jest ponadto odporna na wodę, zimno i wilgoć. To oraz wiele innych cech sprawiają, że pianka poliuretanowa to rozwiązanie niemalże pozbawione wad. Niewielkim mankamentem może być jedynie fakt, że do jej nakładania potrzebna jest dość fachowa obsługa oraz profesjonalny sprzęt, choć jednocześnie ceny czegoś takiego nie są wcale bardzo wysokie. Pianka taka jest niemalże materiałem idealnym, który doskonale może sprawdzać się w wielu miejscach.

Najnowsze wpisy

Popularne wpisy

O nas

Jako wykwalifikowani specjaliści w aplikacji piany izolującej polecamy się wszystkim tym, którzy pragną ocieplić swoje cztery kąty. Nasze usługi objęte są gwarancją poprawnego wykonania nawet najtrudniejszego projektu. Stawiamy na ekologię i trwałość stosowanych przez nas rozwiązań. Nieskromnie uważamy, że należymy do najlepszych w swojej branży. Przekonaj się o tym sam!

Powiązane wpisy