Wełna mineralna na poddaszu powinna być zastąpiona pianą poliuretanową

Wełna mineralna musi być układa z dodatkowym zabezpieczeniem przeciw wilgoci.

Wybór piany PUR do ocieplenia Ta substancja jest niestety bardzo nasiąkliwa i wchłaniając wilgoć z powietrza szybko traci swoje właściwości termoizolacyjne. Nawet idealnie położona, po kilku latach będzie na tyle nieefektywna, że pogorszenie jej stanu wyraźnie odbije się na rachunkach za ciepło. Trzeba wtedy zacząć rozważać jej wymianę na pianki poliuretanowe. Jest to tym bardziej pilne, że wilgotna wełna staje się siedliskiem grzybów i pleśni, które mogą penetrować mury budynku oraz drewnianą więźbę dachu. Ciepłe i wilgotne miejsce to również dobre siedlisko do gryzoni, które niejednokrotnie staja się problemem.

Dlaczego pianki poliuretanowe? Z piankami poliuretanowymi nie m takich problemów. Po kilku godzinach od nałożenia tworzą twardą skorupę, która w żaden sposób nie reaguje z otoczeniem, dzięki czemu jest bezpieczna dla nas, ekologiczna i nieciekawa dla gryzoni. Typ pianki stosowanej w naszych domach, czyli pianka z otwartymi komórkami, bez problemu przepuszcza wilgoć i zachowuje się w praktyce tak, jak odzież termoaktywna. Zatrzymuje ciepło, ale nie pozwala się budynkowi zapocić. Ze względu na swoje znakomite właściwości adhezyjne może być nakładana na dowolne powierzchnie bez ich specjalnego przygotowania i może też wypełniać różnego rodzaju wolne przestrzenie. Proces realizacji izolacji PUR Izolację powinna wykonywać specjalna ekipa.

Fachowcy natryskują uretan wymieszany ze specjalnymi substancjami prosto na ocieplane powierzchnie lub zalewają nim wolne przestrzenie. Gdy tylko wykorzystywany płyn zetknie się z powietrzem, zaczyna się intensywnie rozszerzać. Pozwala mu to wniknąć we wszystkie szczeliny oraz dopasować się do każdego, najbardziej nawet niewygodnego kształtu bez najmniejszych problemów. Gwarantuje to ciągłość izolacji oraz eliminuje mostki cieplne. Proces wymaga zdjęcia jedynie niewielkiej części dachu, zakończony jest zwykle po kilku godzinach, zwraca się w czasie 3-4 lat, a dodatkową zaletą jest skuteczna izolacja akustyczna.

Najnowsze wpisy

Popularne wpisy

O nas

Jako wykwalifikowani specjaliści w aplikacji piany izolującej polecamy się wszystkim tym, którzy pragną ocieplić swoje cztery kąty. Nasze usługi objęte są gwarancją poprawnego wykonania nawet najtrudniejszego projektu. Stawiamy na ekologię i trwałość stosowanych przez nas rozwiązań. Nieskromnie uważamy, że należymy do najlepszych w swojej branży. Przekonaj się o tym sam!

Powiązane wpisy