Właściwe ocieplenie poddasza z pianką poliuretanową

ocieplanie pianą pur

Ciekawe walory użytkowe przyczyniają się do tego, że pianka poliuretanowa zdobywa szerokie grono zwolenników. Jedyny problem, z jakim możemy mieć do czynienia, wiąże się więc z samymi czynnościami związanymi z izolacją. Wykonanie izolacji zwykle nie może odbyć się nie tylko bez doświadczenia, ale i bez odzieży ochronnej i specjalistycznego sprzętu. Trudno więc liczyć na powodzenie takiego przedsięwzięcia bez profesjonalnej pomocy. Co więcej, konsekwencją takiego stanu rzeczy może być poważny uszczerbek na zdrowiu.

Najbardziej klasyczny podział dotyczy piany zamkniętokomórkowej i otwartokomórkowej. Ta pierwsza ma lepsze parametry, jest więc wykorzystywana przede wszystkim do izolowania magazynów oraz hal przemysłowych. Piana otwartokomórkowa odznacza się nie tylko mniejszą gęstością, ale i wyższym współczynnikiem przewodzenia ciepła, nie oznacza to jednak, że jest przez to mniej atrakcyjna. Jest ceniona dlatego, że przepuszcza parę wodną, co pozwala na oddychanie przegrodzie już po jej zainstalowaniu.

Poprawia też izolację akustyczną przegrody. Można ją wykorzystywać jako materiał izolujący ściany i sufity, znakomicie sprawdza się jednak również wówczas, gdy chcemy dodatkowo zabezpieczyć poddasze o funkcji użytkowej. Pianka poliuretanowa jest wybierana z uwagi na swoją skuteczność, nie można jednak nie docenić tego, że jej stosowanie nie pociąga za sobą żadnych konsekwencji zdrowotnych dla domowników.

To rozwiązanie bezpieczne, które nie emituje substancji toksycznych oraz obcych zapachów. Osoby zainteresowane tym materiałem izolacyjnym nie muszą też obawiać się tego, że już podczas aplikowania piany ekipa wykonująca prace związane z wykonaniem tej czynności jest bardzo starannie zabezpieczona. Nie jest to spowodowane ryzykiem, z którym nie poradzą sobie domownicy, ale z tym, że pianka po aplikacji wielokrotnie zwiększa swoją objętość, a co za tym idzie – nie można dopuścić, aby dostała się do dróg oddechowych lub do nosa. Pianka nie jest przy tym materiałem wymagającym długich prac, jej montaż następuje więc wyjątkowo szybko.

Najnowsze wpisy

Popularne wpisy

O nas

Jako wykwalifikowani specjaliści w aplikacji piany izolującej polecamy się wszystkim tym, którzy pragną ocieplić swoje cztery kąty. Nasze usługi objęte są gwarancją poprawnego wykonania nawet najtrudniejszego projektu. Stawiamy na ekologię i trwałość stosowanych przez nas rozwiązań. Nieskromnie uważamy, że należymy do najlepszych w swojej branży. Przekonaj się o tym sam!

Powiązane wpisy