Pianka poliuretanowa do ocieplania płaskiego dachu

jak ocieplić płaski dach

W przypadku ocieplania dachu płaskiego najlepiej jest zastosować kilka warstw pianki poliuretanowej. W większości sytuacji stosuje się minimum 3 warstwy o grubości około 1,5 cm, co daje nam łączną grubość izolacji wynoszącą około 4,5 cm. Grubość takiej powłoki powinna być jednak ściśle uzależniona od parametrów technicznych danego budynku oraz wymagań jego użytkowników. Maksymalnie można stosować tutaj 10 warstw, uzyskując izolację o grubości około 15 cm. Wielką zaletą takiej pianki jest to, że może ona idealnie dopasowywać się do danego podłoża, tworząc twardą i szczelną powłokę która eliminuje problem powstawania mostków cieplnych. Innym atutem takiej pianki jest zamkniętokomórkowa struktura, dzięki czemu odznacza się ona wysoką odpornością na czynniki takie jak woda i wilgoć, co stanowi dodatkowe zabezpieczenie dla całej struktury dachu. Co więcej, pianka taka może być również używana na zewnętrznej stronie dachu – stosuje się wówczas specjalny lakier, który skutecznie zabezpiecza ją przed działaniem promieni UV.

Stojąc piankę poliuretanową można znacząco poprawić efektywność energetyczną danego budynku. Pianka taka jest bardzo odporna na działanie wszystkich szkodliwych czynników zewnętrznych, ale jednocześnie można ją wielokrotnie naprawiać i poprawiać w razie takiej konieczności. Sprawia to, że nawet w trudnych warunkach bez żadnych problemów służy ona swoim użytkownikom przez bardzo długi czas. Jako dowód może tutaj posłużyć fakt, że pierwsze dachy ocieplane pianką pojawiły się w Polsce około 20 lat temu; w zdecydowanej większości przypadków są one użytkowane do dnia dzisiejszego, i nigdy nie było z nimi żadnych trudności. Istotną zaletą takiej pianki jest także jej wysoka uniwersalność; może ona być stosowana w wielu różnych obiektach. Spotyka się ją zarówno w zwykłych domach jak i budynkach publicznych czy nawet obiektach przemysłowych – zawsze sprawdza się ona doskonale.

Najnowsze wpisy

Popularne wpisy

O nas

Jako wykwalifikowani specjaliści w aplikacji piany izolującej polecamy się wszystkim tym, którzy pragną ocieplić swoje cztery kąty. Nasze usługi objęte są gwarancją poprawnego wykonania nawet najtrudniejszego projektu. Stawiamy na ekologię i trwałość stosowanych przez nas rozwiązań. Nieskromnie uważamy, że należymy do najlepszych w swojej branży. Przekonaj się o tym sam!

Powiązane wpisy