Izolacja natryskowa PUR

piana purAby wykonać izolację natryskową pianą PUR należy posiadać odpowiednie do tego materiały. Pianka taka zawsze składa się z dwóch podstawowych składników: izocyjanianu oraz poliolu. Są one dostarczane wykonawcy w beczkach o wadze około 200 kg. W zależności od konkretnego systemu materiału waga całego zestawu może się nieco od siebie różnić. Istnieją trzy podstawowe systemu natrysku piany PUR: system lekki (gęstość około 35 kg/m3), system średni (gęstość około 45kg/m3), i system ciężki (gęstość około 55kg/m3). Systemy te różnią się jednak wieloma innymi parametrami, nie tylko gęstością. Zawsze trzeba wybrać odpowiedni dla siebie system kierując się przede wszystkim przeznaczeniem oraz miejscem, w którym materiał ma być zainstalowany.

Jednym z najważniejszych parametrów na jakie należy zwracać tutaj uwagę jest odporność na ściskanie. Wielu wykonawców izolacji często ją zaniedbuje, choć w rzeczywistości ma ona ogromne znaczenie dla ogólnej jakości całej izolacji. Proces technologiczny zachodzący w czasie powstawania takiej izolacji przebiega według jednego schematu. Oba składniki są osobno podgrzewane aż do uzyskania odpowiedniej, pozwalającej na zmieszanie temperatury. Są one następnie transportowane przez specjalne węże ciśnieniowe do pistoletu natryskowego.

Cała ta technologia pozwala na proste i szybkie wykonywanie izolacji. Nałożenie pianki nawet w przypadku skomplikowanej konstrukcji nie trwa z reguły więcej, niż dwa dni. Pomieszczenie po skończeniu prac nadaje się do użytku już po 24 godzinach.

Najnowsze wpisy

Popularne wpisy

O nas

Jako wykwalifikowani specjaliści w aplikacji piany izolującej polecamy się wszystkim tym, którzy pragną ocieplić swoje cztery kąty. Nasze usługi objęte są gwarancją poprawnego wykonania nawet najtrudniejszego projektu. Stawiamy na ekologię i trwałość stosowanych przez nas rozwiązań. Nieskromnie uważamy, że należymy do najlepszych w swojej branży. Przekonaj się o tym sam!