Izolacja natryskowa – na co należy zwracać uwagę?

izolacja natryskowaOsoby decydujące się na zastosowanie w swoim domu izolacji natryskowej PUR często zastanawiają się, jaka jej grubość będzie najlepsza. Nie ma tutaj jednej, uniwersalnej odpowiedzi bowiem w znacznym stopniu zależy to od konstrukcji ściany lub sufitu w danym budynku. Konieczne jest wykonanie tego w taki sposób, aby uzyskać zadowalające parametry. Większa grubość izolacji w większości przypadku oznacza lepsze parametry i wyższą skuteczność; oczywiście, prowadzi to również do obniżenia rachunków za ogrzewanie. Równocześnie jednak zasada ta ma pokrycie w rzeczywistości jedynie do pewnego punktu; minimalna grubość izolacji to zazwyczaj 5 cm, a maksymalna: 20 cm. Tak grubą izolację stosuje się między innymi w obiektach chłodniczych, w których skuteczne zatrzymywanie ciepła jest szczególnie istotną rzeczą.

W czasie wykonywania takiej izolacji należy zwracać znaczną uwagę na materiały, z których tutaj skorzystamy. Powinny one posiadać wszystkie niezbędne atesty, bowiem w przeciwnym wypadku łatwo natknąć się na nieuczciwych producentów. Często stosują oni materiały które nie są dopuszczone do użytku w Polsce; cena oczywiście jest znacznie niższa, ale jednocześnie jakość takiej izolacji pozostawia wiele do życzenia. Przed użyciem trzeba również sprawdzić zgodność produktu z opisem na opakowaniu oraz jego podanym składem.

Zobacz również: Polimocznik

Najnowsze wpisy

Popularne wpisy

O nas

Jako wykwalifikowani specjaliści w aplikacji piany izolującej polecamy się wszystkim tym, którzy pragną ocieplić swoje cztery kąty. Nasze usługi objęte są gwarancją poprawnego wykonania nawet najtrudniejszego projektu. Stawiamy na ekologię i trwałość stosowanych przez nas rozwiązań. Nieskromnie uważamy, że należymy do najlepszych w swojej branży. Przekonaj się o tym sam!