Jak wykonać izolację na poddaszu?

jak wykonać izolację poddaszaStosowanie poddasza użytkowego jest praktycznie standardem we współczesnym budownictwie mieszkaniowym – można za jego pomocą znacząco zwiększyć powierzchnię użytkową całego budynku. Jeśli jednak chcemy cieszyć się takim wnętrzem przez cały rok i nie musieć obawiać się przy tym niekorzystnych warunków atmosferycznych, to czeka nas niemałe wyzwanie.

Wykonanie odpowiedniej izolacji może być tym trudniejsze, że współczesne dachy nierzadko posiadają dość skomplikowaną konstrukcję która przysparza tutaj dodatkowe kłopoty. Mostki termiczne mogą występować między innymi z powodu montowania okien czy świetlików. Prowadzą one z kolei do znacznej utraty ciepła w takim pomieszczeniu i zwiększenia wydatków na energię, bowiem ogrzewanie takiego miejsca jest o wiele trudniejsze.

Tradycyjne metody wykonywania izolacji mają jednak wiele wad – trudno za ich pomocą skutecznie dotrzeć do wszystkich szczelin skomplikowanej konstrukcji dachu. Dobrą wiadomością jest jednak to, że obecnie na rynku dostępna jest doskonała alternatywa – pianka poliuretanowa – przy pomocy której można w łatwy sposób wykonać naprawdę dobrą izolację poddaszy. W przeciwieństwie do wełny mineralnej w czasie montażu nie wymaga ona właściwie żadnych dodatkowych elementów takich jak gwoździe czy haczyki. Pianka znacznie zwiększa swoją objętość od razu po nałożeniu, dzięki czemu dokładnie wypełnia wszystkie szczeliny w powierzchni. Sam charakter pianki powoduje, że możliwe jest wykonanie nią ocieplenia w ciągu jednego dnia – takie wnętrze bardzo szybko nadaje się później do użytku.

Najnowsze wpisy

Popularne wpisy

O nas

Jako wykwalifikowani specjaliści w aplikacji piany izolującej polecamy się wszystkim tym, którzy pragną ocieplić swoje cztery kąty. Nasze usługi objęte są gwarancją poprawnego wykonania nawet najtrudniejszego projektu. Stawiamy na ekologię i trwałość stosowanych przez nas rozwiązań. Nieskromnie uważamy, że należymy do najlepszych w swojej branży. Przekonaj się o tym sam!