Jak dzieli się pianki natryskowe?

podzial pianek natryskowychPianki natryskowe możemy podzielić na podstawowe grupy ze względu na ich strukturę. Pierwsza grupa to pianki o komórkach zamkniętych. Jest to bardzo skuteczny izolator, wykazuje doskonałe właściwości hydro i termo izolacyjne – właściwie żaden inny materiał dostępny obecnie na rynku nie może im dorównać pod tym względem. Ze wszystkich izolatorów to właśnie taka pianka odznacza się najniższym współczynnikiem przenikania ciepła. Rozwiązanie to jest tak skuteczne i odporne na zimno, że powszechnie stosuje się je w miejscach takich jak chłodnie czy magazyny, gdzie panują naprawdę trudne warunki.

Drugim rodzajem jest pianka o komórkach otwartych. Jest ona mniej gęsta od swojej poprzedniczki, Jej współczynnik ciepła jest wyższy, choć równocześnie przepuszcza ona parę wodną; budynek w którym została ona zastosowana "oddycha". Taka pianka świetnie sprawdza się w budynkach mieszkalnych, zwłaszcza w ścianach i sufitach – odznacza się bardzo dobrymi właściwościami dźwiękoszczelnymi.

Najnowsze wpisy

Popularne wpisy

O nas

Jako wykwalifikowani specjaliści w aplikacji piany izolującej polecamy się wszystkim tym, którzy pragną ocieplić swoje cztery kąty. Nasze usługi objęte są gwarancją poprawnego wykonania nawet najtrudniejszego projektu. Stawiamy na ekologię i trwałość stosowanych przez nas rozwiązań. Nieskromnie uważamy, że należymy do najlepszych w swojej branży. Przekonaj się o tym sam!